Małe zwierzaki (wzory: LittleOwlsHut) TŁUMACZENIE PL

Cześć, ostatnio nagrałam filmik w serii Amigurumi Workshop #17 o siedmiu małych zwierzaczkach (wzór: LittleOwlsHut), które wyszydełkowałam. Te wzory przetłumaczyłam na j. polski - możecie je nabyć w sklepie LittleOwlsHutPolski na Etsy ze zniżką 30% do niedzieli 22 marca - wiosenna promocja :)
Wzory w innych językach na inne zwierzaczki są też dostępne na stronie LOH - polecam odwiedzić.

Filmik z serii Amigurumi Workshop #17 znajdziecie na YouTube:

W tym poście zebrałam ogólne informacje o tych siedmiu stworzonkach.
O poszczególnych zwierzakach możecie przeczytać w osobnych postach:

1. Wąż Dasha
2. Reniferek Rudolf
3. Leniwiec Lulo
4. Szczeniaczek
5. Króliczek w kwiatowym domku
6. Jednorożec w kwiatowym domku
7. Szczurek Mimi

Wszystkie wzory zaprojektowała Tatiana Knittoy, poziom: łatwy.
Na Etsy znajdziecie opis materiałów wykorzystanych do projektów, więc możecie sie z nimi zapoznać przed zakupem.
Autorka wzoru użyła włóczki YarnArt Baby i szydełka 1,75 mm.
Końcowy rozmiar zabawek z użyciem materiałów użytych we wzorze waha się w granicach 6-7 cm / 2,75 cala.

Ja użyłam włóczki YarnArt Jeans i szydełka 2 mm, więc moje zabawki są nieco większe, ok. 7-8 cm wysokości.

***
Wśród zwierzaczków tylko wąż Dasha jest wypełniony ramą z drutu, by ukształtować tułów. Pozostałe zwierzaki nie zawierają ramy z drutu.
Niektóre wzory są w jakimś stopniu do siebie podobne. Projektantka rozpoczyna wtedy od głowy i ukształtowania pyszczka. Następnie wykonuje tułów, nogi, ramiona. Projekty różnią się niekiedy szczegółami, które nadają im określony charakter.

Oczy mogą być szydełkowane lub przyklejone. Ja wykonałam oczy z kawałka białego filcu i półkoralików uzyskanych z odpiłowania i wygładzenia papierem ściernym końcówek bezpiecznych oczek. Półkoraliki przykleiłam do kawałka białego filcu (klejem Magic w czerwonej tubce), a następnie po wyschnięciu przykleiłam filc z oczkami do twarzy (ostatni etap prac nad zwierzakami).
Podsumowując wygląd poszczególnych zwierzaków:

Wąż DASHA - ma czerwony język i nozdrza, usta poniżej języka. Włosy są wykonane z kawałków żółtej włóczki i splecone w dwa warkocze, udekorowane czerwonymi szydełkowymi kokardkami.


Renifer RUDOLF - ma poroże i ogonek, wyszyte plamki powyżej oczu, szydełkowy nosek (nosek według mojego wzoru, w poście o reniferku zamieszczam schemat na nosek).


Leniwiec LULO - ma oczy złożone z dwóch części (ciemnobrązowa szydełkowa i filcowa z naklejonymi półkoralikami), wyszyty pyszczek i 3 pazurki na każdej łapce.SZCZENIACZEK - owalne oczka (akurat takie miałam w zapasach), wyszyty nosek, szydełkowy ogonek, niebieska muszka i szydełkowy koszyk.


KRÓLICZEK w kwiatowym domku - wykonałam dziewczynkę, więc przykleiłam sztuczne rzęsy. Króliczek ma ogonek z pompona, wycieniowane partie ciała (wnętrze uszu, policzki, pępek i łapki). Różowy szalik z guzikiem w kształcie kwiatka to mój pomysł - w poście o króliczku podaję wzór na szaliczek.
Króliczek mieszka w kwiatowym domku, składającym się z pięciu płatków i żółtego środka. Po wyszydełkowaniu jednego płatka trzeba sprawdzić, czy domek będzie miał wystarczającą wysokość. Podążajcie za instrukcją we wzorze. Ja do wykonania płatków użyłam włóczki Lisa Red Heart i szydełka 3,5 mm, a do wykonania środka kwiatka - szydełko 2,5 mm.


JEDNOROŻEC w kwiatowym domku - wzór na jednorożca także zawiera schemat na kwiatowy domek. Jednorożec-dziewczynka ma żółty róg, grzywę i ogonek z kawałków włóczki (rozdzieliłam włóczkę YarnArt Jeans na pojedyncze nitki po przyczepieniu do ciała, by włosy miały większą objętość).
Jednorożec nosi spódniczkę i ma przyczepioną kokardkę. Na końcu przykleiłam rzęsy i zaróżowiłam policzki.


Szczurek MIMI - ma szydełkowy  nosek, cienki ogonek splecony w warkocz, wąsy wykonane z żyłki wędkarskiej, czerwony szalik z dwoma pomponami.

***
Polecam zabawki dla osób początkujących, możecie je wykonać dla zabawy lub jako drobiazg ofiarowany bliskim.
Uważajcie jednak na użyte materiały czy sposób ich przyczepienia, jeśli zabawki mają być prezentem dla dzieci. Unikajcie wtedy wąsików, sztucznych rzęs czy przyklejonych oczek. Polecam wszystko haftować, gdy chcecie zrobić zabawkę dla dzieciaczków.

Co sądzicie o zwierzakach? :)
Dziękuję! za oglądanie tutoriali i czytanie postów na blogu. Nie zapomnijcie subskrybować mój kanał i blog. Dziękuję za łapki w górę pod filmikami na kanale YouTube :)
Do zobaczenia!


Komentarze