Wąż Dasha - wzór LittleOwlsHut (tłumaczenie PL)Hej Kochani, rozpoczynam serię tłumaczeń krótkich wzorów od LittleOwlsHut. Jeśli wystarczy mi czasu, to zbiorę do świąt te wszystkie maleństwa i nagram filmik w serii AmigurumiWorkshop na kanale youtube, w którym pokażę Wam, jak wyglądają "na żywo". W tym poście załączam zdjęcia z prac nad pierwszym zwierzaczkiem - nieco szaloną "wężycą" Dashą (Dasha the snake) :) Mnie osobiście przypomina trochę Pippi Pończoszankę z tymi dwoma sterczącymi warkoczami. Akurat ten wzór testowałam dla LOH. Bardzo przyjemnie wykonuje się węża, a tłumaczenie wzoru możecie zakupić naprawdę tanio na polskiej stronie LOH LittleOwlsHutPolski na Etsy - w dodatku ze zniżką 30% do 6 grudnia. Zapraszam do przeczytania posta!


Autorka wzoru: Tatiana Knittoy
Poziom: Łatwy

Na Etsy w opisie znajdziecie szczegółowe materiały potrzebne od wykonania zabawki.

Ja do wykonania węża użyłam szydełka 2 mm (Clover) i włóczki YarnArt Jeans (mam jej najwięcej, więc mogę wybierać i przebierać w kolorach). Rozmiar końcowy wyniósł 12 cm, więc jest zbliżony do tego podanego przez autorkę.

Głowa

Poniżej głowa, z której wychodzi drucik (końce zabezpieczyłam taśmą izolacyjną) oraz dłuuugi tułów :)


Tułów nałożyłam na drucik i przyszyłam do głowy, po czym wykonałam język (czerwony) i nozdrza:

Język
Pod językiem dodałam "usta" - szczegółowe instrukcje znajdziecie we wzorze.

Oczy (szydełkowe lub filcowe)

Najpierw zrobiłam oczy szydełkowe i przyszyłam do nich malutkie koraliki (efekt końcowy mi się nie spodobał):W drugiej wersji zaproponowałam LOH oczy w wersji filcowej - docięłam kawałek białego filcu i przykleiłam do niego półkoraliki o średnicy 6 mm. Moja propozycja została przyjęta przez LOH (odrobinkę ze skromnością się pochwalę, że we wzorze wykorzystano mój pomysł na oczka filcowe i zdjęcia opisujące sposób przyczepienia włóczkowych włosów do głowy - bardzo mi miło, dziękuję :))

 

Fryzura

Fryzurka jest wykonana z kawałków żółtej włóczki:


Troszkę się namęczyłam z upleceniem warkoczy, ale jakoś poszło ;)
Na końcu warkocze przyozdobiłam dwiema czerwonymi kokardkami:Dasha jest gotowa!

Jak Wam się podoba? POLECAM! :)
Subskrybujcie mój kanał YT i blog :)
Komentarze