Mały Szalony Królik (Rabbit Dude) (2 wersje + marynarz) wzór: LittleOwlsHut


Hej, w kolejnym warsztacie Amigurumi Workshop #21 chciałabym pokazać Wam mała wersję Szalonego królika (Rabbit Dude) – wzór LittleOwlsHut. W poprzednim warsztacie AW #20 opowiadałam o dużym Szalonym króliku. Wzór na małego królika przetłumaczyłam na język polski i jest dostępny w sklepie LittleOwlsHutPolski na etsy. Miłego czytania i oglądania!

Link do fimiku AW #21 jest poniżej:


Projektantka: Svetlana Pertseva, poziom: zaawansowany

Materiały i narzędzia:


     Szydełko – (duży królik) 1,5 mm; rozmiar dopasowany do wybranej włóczki;
     Włóczka podstawowa: “Andre Classic” Alpina (60% akryl, 35% wiskoza, 5% spandeks, 530 m /100 g), lub inny rodzaj włóczki w kolorach:
żółtym 15 g, białym 14 g, różowym 2 m;
     Do wykonania oczu – 2 czarne koraliki o średnicy 2 mm. Mały kawałek białej masy termoutwardzalnej do wykonania białek oczu (opcjonalnie – wzór nie zawiera instrukcji, jak je wykonać);
     Szydełko – (mały królik) 0,75 mm; rozmiar dopasowany do wybranej włóczki;

     Włóczka podstawowa: “Lidia” PS Semenovskaya (50% wełna, 50% akryl, 1613 m / 100 g). Włóczka jest bardzo wydajna, zabawka waży 5g;
     Do wykonania oczu – 2 czarne koraliki o średnicy 1 mm;
     Długa igła do przyszycia elementów;
     Nić dentystyczna lub mocna nitka do ukształtowania głowy;
     Wypełnienie do maskotek.

Wzór zawiera informacje jak wykonać królika marynarza (autor: Elena Vodorez):

Rozmiar końcowy:


Duży królik: ok. 20 cm/7,8 cala wysokości bez uszu, z użyciem materiałów podanych we wzorze.

Mały królik: ok. 11 cm/4,3 cala wysokości bez uszu, z użyciem materiałów podanych we wzorze.

***
Ja użyłam włóczki Drops Baby Merino, szydełko 1,75 mm.

Włóczki kupiłam w sklepie: Miladruciarnia.
Kolory poniżej:
02 ecru | off white
17 beż | beige
18 brąz | brown
23 beż | light beige
34 wrzos | heather
43 jasny morski | light sea green

Autorka wzoru poleca najpierw wyszydełkować próbkę, by sprawdzić, czy rozmiar królika będzie taki sam jak we wzorze. Ja nie szydełkowałam próbki.
We wzorze jest wskazówka jak wypełniać części królika - małe elementy (takie jak palce) można wypełnić włóczką należącą do aktualnie szydełkowanych części ciała królika (zachować dłuższy kawałek włóczki na początku lub na końcu elementu i nim wypełnić określoną część ciała).
W długich i cienkich częściach ciała (takich jak ramiona i nogi) można przeciągnąć podwójną długość używanej włóczki do dolnej części kończyny, a następnie z powrotem w górę.

Najpierw wyszydełkowałam OGON (nie trzeba wyrównywać znacznika).
Następnie rozpoczęłam RAMIONA z dłońmi i palcami. Wyszydełkowałam 8 palców – 4 dla każdej dłoni, nie trzeba wyrównywać znacznika. Delikatnie wypełniłam czubki palców, jak podano we wzorze, i dalej już nie wypełniałam.
Nie ucinałam włóczki po wyszydełkowaniu trzeciego palca, ponieważ dalej łączyłam palce, aby utworzyć DŁOŃ.

Znacznik przebiega wzdłuż dłoni od palca środkowego (trzeba wykonywać oczka ruchome shift stitches, by utrzymać znacznik prosto). Wzór zawiera szczegółowe schematy, jak dołączać poszczególne palce, wy wykonać dłonie. Dołączyłam kciuk przez szydełkowanie półsłupków, wkłuwając szydełko w oczka kciuka i oczka dłoni, a także wokół nieprzerobionych oczek kciuka w kolejnym okrążeniu. Delikatnie wypełniłam dłoń i później już nie wypełniałam.

Następnie wyszydełkowałam nogę. Zrobiłam 6 palców - 3 dla każdej stopy. Nie trzeba utrzymywać znacznika prosto. Każdy palec ma inny rozmiar (duży, środkowy i mały), więc musiałam opisać  każdy palec (włożyłam karteczkę), by się nie pomylić podczas dołączania palców. Nie ucinałam włóczki po wykonaniu małego palca, ponieważ dalej łączyłam palce, by otrzymać STOPĘ.
Znacznik okrążeń przebiega wzdłuż boku stopy od strony zewnętrznej, wzdłuż małego palca, więc trzeba utrzymywać znacznik prosto.
Jeśli chodzi o zmiany kolorów -  uwzględniłam dokładną liczbę pasków i miejsce zmian kolorystycznych, ale kolory pasków wprowadzałam w sposób dowolny. We wzorze podana jest wskazówka, że nie trzeba utrzymywać prosto znacznika, gdy zmieniamy kolory w kolejnych okrążeniach. Zdaniem autorki wzoru - to dodaje królikowi uroku.

Powykonaniu prawej nogi nie ucinałam włóczki, ponieważ kontynuowałam TUŁÓW.
Znacznik przebiega wzdłuż pleców - trzeba go wyrównać za pomocą shift stitches.
Tułów jest mocno wypełniony.
Rozpoczęłam od wewnętrznej części prawej nogi. Podczas przyłączania nóg musiałam wykonać kilka oczek ruchomych na prawej nodze przed przyłączeniem do lewej nogi, ponieważ moje nogi były odrobinę skręcone (musiałam wyrównać ich położenie).
Trzeba też umieścić nowy znacznik, więc podążajcie za instrukcjami i schematami we wzorze, objaśniającymi jak przyłączać nogi.
Podczas szydełkowania tułowia dołączyłam ogonek, wkłuwając szydełko w oczka ogona i tułowia. Przed przeyłączeniem ramion upewnijcie się, że znacznik okrążeń przebiega dokładnie w centralnej części pleców, by ramiona wypadły równo po obu stronach tułowia.
Ramiona są dołączone w okr. 28, wkłuwając szydełko w oczka ramion i oczka tułowia.


Przed wykonaniem głowy trzeba najpierw wyszydełkować usta i uszy. Do zrobienia UST wykorzystałam włóczkę różową YarnArt Jeans (3 nitki – usunęłam jedną nitkę z 4-nitkowej włóczki, by była cieńsza i pasowała do włóczki Drops Baby Merino).
Następnie wyszydełkowałam USZY – nie trzeba utrzymywać znacznika prosto. Uszy nie są wypełnione. Można wyszydełkować krótsze lub dłuższe uszy. Ja wybrałam krótsze uszy - wyszydełkowałam uszy do okr. 38, a następnie kontynuowałam od okr. 48, jak podano we wzorze.

Nie ucinałam włóczki po zrobieniu drugiego ucha, bo dalej przeszłam płynnie do wykonania GŁOWY. Najpierw połączyłam uszy, wkłuwając szydełko w oczka pierwszego i drugiego ucha, umieściłam nowy znacznik okrążeń.
Znacznik przebiega od czubka głowy, wzdłuż twarzy, aż do podbródka. Trzeba przerabiać ruchome oczka. Kawałkami włóczek w różnych kolorach zaznaczyłam punkty potrzebne do ukształtowania pyszczka królika:
1 – czerwony; 2 – niebieski; 3 – beżowy; 4 – różowy; 5 – zielony; 6 – żółty
Znacznik szyi - pomarańczowy
Usta są szydełkowane razem z głową, wkłuwając szydełko w oczka ust i głowy w okr. 28.
Głowa nie jest bardzo mocno wypełniona, ponieważ trzeba było ją jeszcze ukształtować.Wyszydełkowałam NOS (wypełniony).

OCZY i POWIEKI (nie są wypełnione). Oko wykonałam białą włóczką Alize Bella. Owinęłam nić dentystyczną wokół centralnej części oka, by podzielić je na dwie części (dwoje oczu). Oczy można też wykonać, formując je z białej masy termoutwardzalnej. Moje białka oczu są wyszydełkowane. Następnie umieściłam białka wewnątrz powieki. Do wykonania powieki użyłam brązowej włóczki. Tą włóczkę owinęłam też wokół centralnej części powieki, by podzielić ją na pół.

ZĘBY – wzór zawiera dwie wersje zębów – druga wersja (po prawej stronie na zdjęciu poniżej) została wykonana przez Valerię Zhemchugovą. Ja wybrałam wersję pierwszą, ponieważ wygodniej było mi są przyszyć. Zęby są zrobione białą włóczką Alize Bella.Poniżej widać wszystkie elementy:

Ukształtowałam głowę, uwzględniając oznaczone wcześniej punkty. Do ukształtowania głowy użyłam beżowej włóczki. Przyszyłam zęby, oczy i nos. Do oczu przyszyłam czarne koraliki (źrenice).
Źrenice mogą też być wyhaftowane (węzełek francuski)
Przyszyłam szyje do głowy i mocno wypełniłam szyję.
We wzorze jest podane, że podbródek powinien wypadać w jednej linii z ramionami, gdy patrzymy na królika z boku.
Końcowy rozmiar mojego królika: 21 cm bez uszu i 30 cm z uszami.


Subskrybujcie mój blog i kanał!
Pozdrawiam!

Ami Little CreatureKomentarze