Myszka Sofia - wzór od LittleOwlsHut


Cześć, czy pamiętacie myszkę Sofię? Ten projekt od LittleOwlsHut (autorka: Svetlana Pertseva) jest dla mnie dość istotny, ponieważ wraz z nim rozpoczęłam serię Amigurumi Workshop na moim kanale YouTube. Od tego momentu postanowiłam też, że będę nagrywać wersję angielską warsztatu.
Dla przypomnienia poniżej znajdziecie linki do dwóch części filmiku o myszce w j. polskim:


Projekt nie jest skomplikowany w wykonaniu, to poziom średniozaawansowany, ale chyba głównie ze względu na użycie drucianego stelaża i kształtowanie głowy. 
Gotowa myszka ma wysokość 20 cm. Do wykonania użyłam szydełka 2 mm i szarej włóczki moherowej.
Na powyższych zdjęciach widzicie, że nie zamknęłam jeszcze otworu głowy, a już ukształtowałam wgłębienia na oczy i buźkę. Musiałam tak zrobić, ponieważ chciałam dodać bezpieczne oczka (we wzorze autorka przyszywa koraliki na końcu, ale ja akurat nie miałam takich dużych koralików).

Dodałam więc bezpieczne oczka i wprowadziłam drut, który jest zgięty na pół i przebiega od głowy do nóg (końcówki drutu zabezpieczyłam taśmą izolacyjną). Drut jest wyprowadzony z głowy do szyi przez otwór między okrążeniami 26-27 głowy.
Później szydełkowałam dalsze partie ciała myszki - ręce, nogi, uszy i ogonek.
A oto myszka w częściach do poskładania:Nie wygląda jeszcze korzystnie w takiej formie, ale trochę nad nią popracowałam, pozszywałam, co trzeba było i tak Sofia wygląda w całej okazałości:


Wykończyłam detale pyszczka - jako nos przyszyłam mały koralik, przykleiłam sztuczne rzęsy klejem Poxipol i nałożyłam odrobinę różu na policzki, a zagłębienia uszu wycieniowałam różowymi pastelami. Do wykonania wąsów zastosowałam żyłkę wędkarską.
Od siebie dodałam gadżety: bukiecik kwiatków i myszkę Normę, którą pewnie pamiętacie z projektu halloweenowego o kocie Normanie - przypomnienie poniżej:

 

Do kremowej sukienki wykonanej na drutach doszyłam pas z przezroczystych cekinów i kilka pojedynczych cekinów luźno rozrzuconych na spódniczce.
Wyszła myszka w wersji glamour :-)
Wzór w języku polskim możecie zakupić na polskiej stronie Etsy - link podałam pod filmikiem na kanale YouTube. Tłumaczenie jest moje, więc w przypadku niejasności (choć mam nadzieję, że wszystko jest klarowne), śmiało piszcie :-)
Komentarze

  1. Jakich dokładnie włóczek i jakiej średnicy bezpiecznych oczek pani użyła do wykonania tej myszki????????

    OdpowiedzUsuń
  2. Angora RAM, kolor szary (nie pamiętam numeru), a oczka 12 mm.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz