- Pobierz link
- Inne aplikacje
- Pobierz link
- Inne aplikacje
Poniżej znajdziecie krótką instrukcję, jak zmieniam kolor włóczek w trakcie przerabiania okrążenia. Używałam tej techniki np. w projekcie Zakochanych kotów czy Amigurumi-Kindergurumi (sowa, renifer).
włóczka A = włóczka podstawowa
włóczka B = włóczka w nowym kolorze
1. Wkłuwam szydełko w ostatnie oczko (pod obie pętle) i nie kończę półsłupka - zostawiam dwie pętle na szydełku i chwytam włóczkę w kolorze B, zostawiając początek nieco dłuższy:
2. Przeciągam włóczkę B przez pozostawione na szydełku dwie pętle włóczki A:
3. Wykonuję półsłupek w kolejnym oczku z użyciem włóczki B. Początek włóczki B zabezpieczam – przywiązuję do włóczki A albo przerabiam dalej dwa półsłupki włóczką B, szydełkując pod obiema włóczkami - początkiem włóczki B i końcem włóczki A:
4. Wykonuję półsłupki w kolejnych oczkach z użyciem włóczki B. Jeśli chcę wrócić do włóczki A, to nie kończę półsłupka, tylko ponownie pozostawiam dwie pętle na szydełku:
5. Chwytam włóczkę w kolorze A, (jeśli była ucięta, to znów zostawiam początek nieco dłuższy) i przeciągam przez pozostawione na szydełku dwie pętle włóczki B:
6. Wykonuję półsłupek w kolejnym oczku z użyciem włóczki w kolorze A. Początek włóczki A zabezpieczam – jak podałam wyżej:
Nie zawsze ucinam włóczkę B podczas zmiany koloru – gdy zmiana zachodzi na niewielkim odcinku i nie wpływa na jakość estetyczną pracy (zmiana widoczna jest od strony wewnętrznej, gdy szydełkujemy w okrążeniach), to nie ucinam, bo za chwilę powracam do koloru podstawowego A. Trzeba wtedy jednak zachować odpowiednie napięcie włóczek, by nie zaciągać ich mocno przy zmianie koloru, żeby praca się nie zdeformowała.
- Pobierz link
- Inne aplikacje
Komentarze
Prześlij komentarz